Mediat turke e lidhin Sergen Yalçın me drejtimin e Kosovës

Kosova është duke kërkuar përzgjedhësin e ti pas largimit të Bernard Challandes në krye për tre vite e gjysmë.

Sipas mediave turke, Ersun Yanal ishte i pari që ishte kontaktuar, ndërsa së fundmi është kontaktuar edhe Sergen Yalçın.

Trajneri që ishte në krye të Besiktas, Yalçın, ende nuk dihet se çfarë përgjigje do të jap në lidhje me postin e ofruar, shkruan Takvim.

Sa i përket Ersun Yanal që dikur drejtonte Fenerbahcen, bisedimet kanë shkuar shumë mirë.

FFK tani pritet të takohet me Yalçın, për të vendosur pastaj se a mund të jetë përzgjedhës i ardhshëm.

Në anën tjetër FFK ka kontaktuar edhe trajnerë tjerë nga Gjermani, Zvicra dhe vendet e tjera./Telegrafi/