Rama takon Erdoganin në Ankara

Kryeministri i Shqipërië, Edi Rama, ka bërë të ditur se ka takuar presidentin turk, Recep Tayip Erdogan, gjatë qëndrimit të tij në Ankara.

”Gjihnjë vëllazëror”, e ka cilësuar Edi Rama takimin që pati me Recep Tayip Erdogan, me të cilin siç thotë diskutuan edhe për projekte konkrete për përballimin e sfidave të kohës.

”Ankara – Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdogan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të madhe të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë”.