Sot është radha e Francës dhe Argjentinës për të zbritur në fushë, ja 4 duelet interesante

Edhe dita e sotme do të rezervojë katër duele interesante që do të jenë të fundit…

Gazetari i zhdukur në Turqi përfundon në prangat e Gardës Revolucionare iraniane

Një gazetar disident iranian, që u zhduk në Turqi në muajin maj, tani është i arrestuar…

Thirje publike për ndarjen e mjeteve për transport për nxënësit e shkollës së mesme

Në bazë të Vendimit të Shërbimit Trupit Koordinues të Qeverisë së RS për Komunat Preshevë, Bujanoc…

Nga Irani vjen çmenduria e radhës, ky është kërcënimi për futbollistët tyre

Ky Botëror i Katarit është i pazakontë! Nisi i tillë, po vazhdon po njësoj dhe fundi…

Preshevë: Ndalohen dy shtetas të huaj, tentuan të kontrabandonin rreth 270 mijë euro

Kontrabanda e gati 270.000 eurove të fshehura në hapësirat e dyshemesë, në pjesën e baterive dhe…

“Çika e Prishtinës e kalli Tiranën”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore ka elektrizuar Tiranën, mbrëmjen e sotme. Ajo po mban…

Hajnat bëjnë kërdi në lagjen Qëndresa, ‘avullojnë’ mbi 17 mijë euro para dhe gjësende me vlerë nga një shtëpi

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë…

Kjo është arsyeja që mungon Xherdan Shaqiri

Përfaqësuesja e Zvicrës po e zhvillon sot ndeshjen e dytë në Grupin G të Kupës së…

Komentatori nuk u përmend emrat lojtarëve serbë në respekt të 110-vjetorit të Pavarësisë!

Një dhuratë e bukur, mes shumë të tjerave, për ditën e pavarësisë së Shqipërisë ka ardhur…

“Nëna rriti e vetme gjashtë fëmijë, babai na vdiq në luftë”, Qëndron Kastrati rrëfen historinë e jetës së tij

Ish-kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka rrëfyer momentet e tij më të mira dhe ato më…