Muriqi ‘detyron’ Spanjën që të njohë Kosovën (foto)

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, i cili luan për skuadrën spanjolle të Mallorcas, së bashku me…

Goditje tjetër ndaj Nagelsmann: “Edhe një bukëpjekës mund ta drejtojë Bayern, por ai nuk arrin dot”

Manfred Bender i ka bërë një goditje të fortë Julian Nagelsmann. Ish-lojtari i Bayernit është vetëm…

Presidenti i Atleticos “blindon” Diego Simeonen, Trajneri më i paguar në botë!

Diego Simeone është trajneri më i paguar në botë. Argjentinas drejton Atletico Madrid prej dhjetori të…

Xhaka shënon për Arsenalin dhe thellon epërsin ndaj Totenhamit (video)

Granit Xhaka ka shënuar për Arsenalin për të ngritur epërsin në 3:1 për ekipin e tij.…

Interesim i jashtëzakonshëm për derbin kryeqytetas, Partizani-Tirana më ‘tërheqës’ se Kombëtarja!

Për derbin e kryeqytetit që luhet këtë të dielë në “Air Albania” ka një interesim të…

Suarez: Shpresoj që Koeman të ma thotë në sy shkakun e largimit nga Barcelona

Gjatë prononcimit të gjatë për spanjollen Marca, Luis Suarez u ndal edhe te momenti i largimit…

Shqiptari ndërron 3 Kombëtare brenda vitit!

Media kroate Index.hr ka shkruar për shqiptarin Shaban Zenkun, i cili i ka ndërruar tri ekipe…

10 lojtarët me më së shumti kartonë të kuq – Ramos në podium!

Brenda 90 minutave të lojës rrethanat e ndeshjes mund të ndikojnë të futbollistët që t’i humbasin…

“Nuk e braktis Juven”, lojtari i cili refuzoi kalimin tek United

Manchester United ishte shumë pranë firmës me Adrien Rabiot në merkaton e verës, Juventusi pranoi shitjen…

“Cassano, ti ishe ende me biberon kur ne fitonim titullin! Maradona s’i donte tipat si ti”

Antonio Cassano shkakton gjithmonë polemika me deklaratat e tij të drejtpërdrejta. Pasi i kërkoi publikisht Cristiano…