Rritet vlera e Bitcoinit pas njoftimit të Elon Musk se mund të blihet vetura Tesla me këtë kriptovalutë

Pas njoftimit të Elon Musk se makina elektronike Tesla mund të paguhet me Bitcoin, vlera e…

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

Përdoruesit e ANDROID-it kanë raportuar për një numër problemesh me aplikacionet e tyre të smart-phonave dhe…

Ndikimi në shëndetin tuaj nga grindjet në mediat sociale!

A e dini atë ndjenjën neveritëse absolute që ju kap në stomak kur lexoni ose shihni…

Bie Instagram, Facebook dhe WhatsApp, përdorues nga e mbarë bota raportojnë për probleme të shumta

Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë “rënë” në mbarë botën, ku mijëra përdorues të këtyre rrjeteve sociale…

Elon Musk është edhe një herë personi më i pasur në botë

Elon Musk u bë personi më i pasur në botë përsëri, sipas Bloomberg. Elon Musk mposhti…

Adoleshenti që theu llogaritë e Apple, Biden dhe Bill Gates në Twitter, dënohet me 3 vjet burg

Vitin e kaluar, llogaria zyrtare Apple në Twitter u hakua dhe u përdor si një mënyrë…

Zuckerberg dhe Murdoch arrijnë marrëveshjen historike, Facebook do t’i paguaj miliarderit para të majme për transmetimin e lajmeve të mediave të tij

Facebook ka arritur marrëveshje me dy gjigantët më të mëdhenj medial, të cilëve do t’i paguaj…

Huawei dhe ZTE janë një kërcënim kombëtar për SHBA-të

Tre kompani të tjera teknologjike kineze u klasifikuan gjithashtu si një rrezik sigurie. Kushdo që mendonte…

Përmes videove një minutëshe, mund të fitoni para në Facebook

Facebook njoftoi planet për të ndihmuar krijuesit të fitojnë më tej para. Përditësimi i produktit lejon…

Telefoni me ekranin më të shpejtë në treg ka mbërritur

RedMagic, marka e lojrave e ZTE (më saktësisht, ndarja e saj Nubia), prezantoi dy telefona të…