Platforma e mediave sociale X jashtë funksionit për përdoruesit në mbarë botën

Platforma e mediave sociale X, dikur Twitter, po vuan nga një ndërprerje globale.

Sipas Downdetector.com, i cili gjurmon ndërprerjet duke renditur raportet e statusit, më shumë se 47 mijë përdorues amerikanë po përballen me probleme të aksesit me X dhe X Pro, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Disa përdorues në Mbretërinë e Bashkuar dhe Azi nuk janë gjithashtu në gjendje të shikojnë postimet në faqe me një mesazh që thotë “Mirë se erdhe në X!”.

X, e cila është në pronësi të Elon Musk, është kërkuar për koment nga BBC, por që ende nuk është përgjigjur.