Formacionet zyrtare/ Ndeshja me Irlandën e Veriut, ja si do luajë sot Kosova

Kosova do të përballet sot me Irlandën e Veriut për ndeshjen e pestë në Nations League, me dy skuadrat që garojnë në Grupin 2 të Leagues C.

Ky takim do të nisë në orën 18:00 në “Windsor Park” do të transmetohet ekskluzivisht në “Super Sport 3” dhe tashmë trajnerët Baraclough dhe Giresse kanë zgjedhur edhe formacionet se si do ta luajnë këtë takim.

Ashtu siç pritej, sulmuesi më në formë i dardanëve, Vedat Muriqi do të udhëheqë skuadrën në këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Stoli: