Glauk Konjufca zgjedhet kryetar i ri i Kuvendit të Kosovës

Kryetar i ri i Kuvendit të Kosovës është zgjedhur Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje.

Konjufca mori 69 vota pro, 33 vota i pati kundër dhe asnjë abstenim, njofton Klan Kosova.