“Houdini”: Dua Lipa lanson këngën e re

Këngëtarja Dua Lipa ka lansuar këngën e saj më të re të titulluar “Houdini”.

Kjo këngë e markon rikthimin e saj pas lansimit të albumit të saj “Future Nostalgia” në vitin 2020 si dhe versionin deluxe të albumit i cli përfshinte disa këngë të reja në vitin 2021.

Dua ka thënë se kënga është pjesë e albumit të saj të ardhshëm.

Kënga është e bashkë-prodhuar dhe e bashkë-shkruar nga vokalisti i bendit “Tame Impala”.

https://www.youtube.com/watch?v=suAR1PYFNYA