Kombëtarja ka në top formë shkupjanin që po shkëlqen në Azi

Kombëtarja Shqiptare ka dy ndeshjet vendimtare këtë javë në kualifikimet për evropian. Kuqezinjtë luajnë ndaj Çekisë dhe Polonisë në dy ndeshjet që pritet të jenë thuajse përcaktuese për fatin e kualifikimit.

Jasir Asani është futbollisti thuajse më në formë i kombëtares.

Djaloshi nga Shkupi ka shkëlqyer në kampionatin korean duke shënuar gola të bukur dhe vendimtar javëve të fundit.

28 vjeçari gëzon edhe besimin e Sylvinhos dhe pritet të jetë një nga emrat që pritet të vendosin fatin e golave për Kombëtaren.

Asani ka shkëlqyer tek Gëangju në Korenë e Jugut duke u bërë emër mjaft i kërkuar edhe nga skuadrat evropiane.