Mourinho tregon se kur do të pensionohet

Trajneri i Romës, Jose Mourinho ka folur në lidhje me të ardhmen e tij.

Mourinho thotë se “asgjë nuk ka ndryshuar” kur bëhet fjalë për planet e tij të daljes në pension, pasi portugezi ende i pëlqen të fitojë dhe urren humbjen.

Ish-trajneri i Manchester United, Chelsea dhe Real Madrid, i cili aktualisht është në krye të gjigantëve të Serie A Roma, ka deklaruar në të kaluarën se do të shikojë të largohet nga trajneri në një moment në të 60-at e tij.

Ai tani është 59 vjeç dhe do të festojë një ditëlindje të rëndësishme më 26 janar, por nuk ka në plan të heqë dorë nga puna e tij e përditshme pasi pasioni i tij për lojën vazhdon aq shumë sa kurrë më parë.

Mourinho ka thënë në eventin Quinas de Ouro 2022 kur u pyet për të ardhmen e tij:

“Këto 22 vite kanë kaluar shpejt, por unë dua të vazhdoj. Ndihem mirë, ndihem i fortë [dhe] i motivuar. Më pëlqen të fitoj, e urrej humbjen – asgjë nuk ka ndryshuar. Ngjyra e flokëve po, edhe rrudhat, por dua të vazhdoj. Jo për 22 vite të tjera, pasi nuk ka kohë, por për disa vite të tjera”, u shpreh ai, përcjell lajmi.net.

‘Special One’ gjatë karrierës së tij me disa klube ka fituar Ligën e Kampionëve, Premier Ligën, Serie A, La Liga, Kupën UEFA, Kupën FA dhe Ligën e Konferencave të Evropës.