Ronaldo thyen heshtjen, flet për Ten Hag

Holandezi, Erik ten Hag, do të marrë timonin në “Old Trafford”, pas përfundimit të këtij stinori.

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, ka mbështetur Ten Hag.

Ten Hag tashmë është emëruar trajneri i ardhshëm i përhershëm i United, një rol që ai do ta marrë pasi të përfundojë sezonin aktual me Ajax.

Bërat e tij me gjigantët holandez i kanë fituar atij shumë admirues, përfshirë sulmuesin legjendar të Portugalisë.

Cristiano Ronaldo

Ai në një intervistë për faqen zyrtare ka lavdëruar trajnerin e tij të ri.

“Ajo që unë di për të është se ai bëri një punë fantastike për Ajax-in, se ai është një trajner me përvojë, por ne duhet t’i japim kohë. Gjërat duhet të ndryshojnë ashtu siç dëshiron ai. Shpresoj që të kemi sukses, sigurisht, sepse, nëse keni sukses, i gjithë Mançesteri do të ketë gjithashtu sukses. I uroj atij më të mirat. Ne jemi të lumtur dhe të emocionuar, jo vetëm si lojtarë, por edhe si tifozë. I uroj atij më të mirën dhe le të besojmë se vitin e ardhshëm do të fitojmë trofe”, tha ai.

United fitoi titullin për herë të fundit në sezonin e fundit të Sir Alex Ferguson në krye në 2012-13 dhe nuk mund të përfundojë më lart se i gjashti këtë sezon, duke i lënë ata jashtë Champions League.

Ajax, ndërkohë, ngriti titullin e tretë të Eredivisie në katër sezone nën drejtimin e Ten Hag në 2021-22 dhe gjithashtu arriti në 1/16 e fundit të Ligës së Kampionëve.