Syla: A u kurthun apet Qeveria a?

Gazetari dhe analisti, Valon Syla, ka reaguar ndaj deklaratës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila e cila tha se nuk do ketë procedim të pagave për grevistët, pasi që sipas pas, kjo parashikohet me ligj, shkruan Periskopi.

Në llogarinë e tij në Facebook, Syla pretendoi se Qeveria është duke nxitur grevën dhe se i ka shpallur luftë më shumë se gjysmës së Kosovës.
Kliko për të parë postimin: