Abazi tregon datën dhe orën kur do të intervistohet nga Prokuroria për deklaratat e tij në rastin Dehari

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka bërë me dije se ka dëgjuar me vëmendje deklaratat e deputetit të Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, dhënë të enjten për medie, ku ka dhe se i njëjti së shpejti do të ftohet për intervistim.

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi, për “IndekOnline”, ka thënë se nesër e marte, në ora 10 do do të intervistohet nga prokuroria.

“Nesër në ora 10:00, është caktuar intervista”, ka thënë shkurt Abazi.

Ndryshe ai do të intervistohet nga prokuroria për deklaratat që i tha për rastin e zhdukjes së mostrave të ish-aktivistit të LVV-së Astrit Dehari.