Ferrari thyen rekordin e Teslas

Ferrari 296 GTB ka thyer rekordin e Tesla Model S Plaid, duke kaluar pistën e Nuerburgringut…

Zv.ministri Demelezi merr pjesë në “Ditën Fushore të Grurit 2023”

Në datat 8 dhe 9 qershor, nën organizimin e Institutit Bujqësorë të Kosovës, u mbajt Dita…

Kthehet sërish bashkë me Don Xhonin, modelja ruse bën tatuazh “Znj.Isufi” – FOTO

Modelja ruse, Ariana Lirey, është kthyer sërish në qendër të vëmendjes. Kjo pasi u shfaq në…

BE e gatshme të organizojë takim ekspertësh për draft-statutin e Asociacionit

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka bërë të ditur se i dërguari i posaçëm i BE-së…

Feston ditëlindjen, zbuloni sa vjeç mbush Beatrix Ramosaj sot

Këngëtarja Beatrix Ramosaj feston sot ditëlindjen. Me të mbërritur mesnata, ka qenë vetë Trixa e cila…

Besim Dinës i vdes nëna

Aktori dhe moderatori i njohur kosovar, Besim Dina ka marr sot lajmin më të hidhur të…

Pas telave gjembor largohen edhe autoblindat e policisë në Leposaviq (FOTO)

Serbët po vazhdojnë të qëndrojnë edhe sot në ditën e 15 të protestave në veri të…

Giresse tregon pse nuk u ftua Hadergjonaj, Bytyqi e Zeneli

Trajneri i Kosovës, Alain Giresse, ka treguar pse disa prej lojtarëve kryesorë munguan në listën e…

Me pranga në duar braktis Gjykatën avokati që mori 8 mijë euro për t’i korruptuar gjyqtarët

Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së sigurisë ndaj…

KFOR-i thotë se Policia e Kosovës është përgjegjëse për sundim të ligjit në veri

Pas zhvillimeve në fund të muajit maj në veri të Kosovës, zëdhënësi i Shtabit të Përgjithshëm…