Ish-drejtori i CIA-s tregon se çka e pret Rusinë nëse përdoren armët bërthamore!

Një ish-drejtor i CIA-s paralajmëroi se SHBA-ja dhe aleatët e NATO-s do të shkatërronin forcat ruse…

Jasharaj i drejtohet Qeverisë për paga: Ju presim deri më 5 tetor, mund të kemi një situatë më të keqe

Sot në shkollat e Kosovës ka nisur viti i ri shkollor, pas grevës një mujore të…

Vajza në Prishtinë rrah brutalisht prindërit dhe motrën, përfundon në Polici

Çdo ditë e më shumë po raportohen raste të dhunës në familje, ku shpeshherë viktima janë…

Tërnocasi shënon dy gola për fitoren e Lausannes

Sulmuesi Alban Ajdini ka shënuar dy gola për fitoren 2:0 të Stade-Lausanne-Ouchy në udhëtim ndaj Vaduzit.…

Nëse vuani nga tensioni i lartë, këto janë erëzat që ju ndihmojnë

Presioni i lartë i gjakut mund të nënkuptojë që ju duhet të bëni disa rregullime në…

Njësoj si Einxhel, edhe Bora e akuzon Romeon për këtë veprim

Bora ka kritikuar Romeon në intervistën e fundit. Bora Zemani ishte një nga personazhet e parë…

Këngëtarja e njohur shtatzënë, po bëhet nënë për herë të parë

Ajo ka qenë shumë e angazhuar gjatë verës në shumë ahengje familjare, duke mos i lënë…

Bora dhe Donaldi e kallin në dasmën e ish-opinionistit të BBV

Të famshmit shqiptarë, Bora Zemani dhe Donald Veshaj, e kanë pranuar tashmë se janë bashkë. Ata…

Serbia po plaket, Kosova ende e re

Përmirësimi i kujdesit shëndetësor, ushqimi më i mirë, kushtet e jetesës dhe shumë faktorë të tjerë…

Kosovë: Nesër fillon procesi mësimor

Ministra e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka njoftuar se të hënën e 3 tetorit do…