Rezultatet zyrtare të regjistrimit në Serbi, janë manipulim me numrin e shqiptarëve

SHkruan: Refik Hasani Më datën 28 prill, jan shpallur rezultatet zyrtare të regjistrimit në Serbi. Dhe…

Këta janë 15 delegatët që do ti zgjedhin strukturat udhëheqëse në KKSH!

Nga zgjedhjet e mbajtura përmes elektorëve, rezultati përfundimtarë ka nxjerrë fitues listën Enkel Rexhepi nga koalicioni…

Serbia në terror të vërtet me menaxhimin e situatës pas vrasjeve!

Pas vrasjeve të ndodhura ditë më parë ku në raste të ndara mbetën të vdekur 17…

Bujanoci rast historik, për herë të parë në histori organizon Kuvendin Republikan jasht objektit të Kuvendit

Qendra Sportive “Rinia” është vendi i parë që do të mbahet Kuvendi Republikan i Elektorëve në…

Nesër mbahen zgjedhjet për Këshillin Kombëtar Shqiptarë – Këto janë procedurat zgjedhore!

Ditën e nesërme (7 Maj) Këshilli Kombëtar Shqiptarë do ta marrë verdiktin final të fuksionimit. A…

Në fundjavë luhet ndeshja që përcakton kampionin në Kosovë!

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 33-të e Superligës në futboll, javë që mund të…

Qyteti multietnik i Bujanocit, cili nacionalitet ka më tepër banorë?

Qyteti i Bujanocit, zyrtarisht ka të regjistruar 11.468 banorë, transmeton spektri të dhënat e publikuara nga…

Kjo është agjenda e takimeve Kurti-Vuçiq në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen sot në…

Mesazhi i qartë i eurodeputetëve për Kosovën e Serbinë: Palëve u kërkohet angazhim për normalizim të marrëdhënieve

Në një raport të miratuar të mërkurën, eurodeputetët e Komisionit për Punë të Jashtme i BE-së…

Britania e Madhe bën thirrje që Kosova të pranohet në Këshillin e Evropës

Kosova duhet të lejohet të ecë përpara me anëtarësimin në Këshillin e Evropës, tha përfaqësuesi i…