Dialogu Kosovë-Serbi të vazhdojë, BE të bëjë liberalizimin e vizave

Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka bërë të ditur se Komisioni i…

Mbappe dhe Neymar janë parisienë dhe do të qëndrojnë përgjithmonë te PSG

Thashethemet vazhdojnë rreth të ardhmes së dy yjeve të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe dhe Neymar, por…

Juventusi diskuton me Ronaldon për të ardhmen

Juventusi thuhet se po planifikon të rindërtojë ekipin dhe do të diskutojë me Cristiano Ronaldon për…

Renditja pas javës së 24-të: Drita kthehet lider, Ballkani e Prishtina në ndjekje

Superliga e Kosovës ka mbyllur javën e 24-të, ku nuk munguan ndeshjet e forta dhe golat.…

4 mënyra se si ekipi juaj i shitjes mund t’i rikuperojë të ardhurat e humbura në 2021

Megjithëse vitin 2020 SFIDUES e lamë mbrapa, shumica e kompanive nuk kanë luksin të marrin frymë.…

Ankand i pazakonshëm – Qeveria amerikane nxjerr në shitje Bitcoinat

Qeveria amerikane po shet një artikull të pazakontë në ankandin e planifikuar këtë muaj: 0.7501 bitcoin.…

Zvicra ‘shtrëngon’ Ligjin kundër Pastrimit të Parave

Ligjvënësit zviceranë kanë rënë dakord të rishikojnë Ligjin e Pastrimit të Parave, por kanë hedhur poshtë…

Çmimet e konsumit shënuan rritje për 0.7 për qind gjatë muajit shkurt

Inflacioni mujor i matur nga Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit ishte 0.7 për qind…

Shkarkohet gjyqtarja Sofija Laliçiq

Këshilli Gjyqësor sot shkarkoi gjyqtaren Sofija Laliçiq nga Gjykata Themelore Penale në Shkup. Laliçiq u përmend…

Hoti takim virtual me Palmer!

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një takim virtual me Zëvendës…