Klopp i acaruar me lojtarët e Liverpoolit pas ndeshjes së sotme!

Jurgen Klopp pranoi se ishte e tmerrshm’ të shikoje Liverpoolin e tij duke pranuar tre gola kundër Brightonit në Anfield.

Ndonëse The Reds ruajtën rekordin e tyre 19-mujor të pamposhtur në shtëpi, duke u rikthyer nga 2-0 në 3-3 duke barazuar, gjermani ishte kritik për mënyrën se si skuadra e tij më pas lejoi Leandro Trossard për të përfunduar hat-trick-un e tij dhe për të fituar një pikë për vizitorët.

“Ju duhet të mbroheni dhe ne nuk e kishim këtë”, deklaroi ai. “Ne nuk shkonim thellë, nuk po sulmonim lart. Ne ishim në mes dhe lojtarët e tyre mund të ktheheshin midis linjave, ishte vërtet e tmerrshme të shikoje”.

Brighton kaloi në epërsi me dy gola në Anfield me Leandro Trossard që shënoi dy herë për Pulëbardha

“Më kujtoi pak pjesën e parë të kohës sime në Liverpool. Kur kishim situatën të ishim vetëm një gol përpara, të gjithë ishin gati duke pësuar një atak në zemër. Ne thjesht nuk ishim bindës”.

Liverpool është në mes të tabelës në Ligën Premier dhe duhet të mposhtin Rangers në Ligën e Kampionëve të martën për të rritur shpresat e tyre për t’u kualifikuar nga grupi.

“Pjesa e mirë e historisë sot është se ne luftuam nga 2-0, por kjo kushton energji dhe djemtë kishin fluturuar nga e gjithë bota”.

Dollapi i Roberto Firminos dhe një autogol e ndihmuan Liverpool-in të kthente ndeshjen në Anfield

“Ne nuk kemi pasur asnjë lloj ritmi, por në momente të vështira në jetë dhe futboll, duhet të luftosh. Për të rikthyer vrullin hap pas hapi”.

“Loja jonë pasuese nuk ishte e mirë sot. Ishte kudo. Jemi nën presion, këtë nuk e anashkalojmë. Është e qartë se nivelet e besimit nuk janë jashtëzakonisht të larta për momentin”.

“Duhet të vazhdojmë së bashku. Duhet të performojmë në mënyrë më të qëndrueshme. Ky është realiteti. Ne do të përgatitemi për Rangers. Ky proces fillon tashmë nga sonte”, ka shtuar më tej trajneri i Liverpoolit. /Telegrafi/