Pamje nga shtëpia super luksoze e Kylie Jenner që ngjan si ndërtimi i një hoteli

Ndërtimi i pallatit të tretë të Kylie Jenner ka bërë përparim të rëndësishëm që kur ajo bleu truallin bosh për 15 milionë dollarë (13.7 milionë euro)në vitin 2020, zbulojnë fotot e reja ekskluzive të marra nga DailyMail.

Shtëpia e ardhshme e miliarderes, 26 vjeç, ndodhet në enklavën e famshme të Hidden Hills dhe është fotografuar në gjendje të ndryshme progresi që nga blerja e saj historike.

Duhet ende shumë për të bërë përpara se shtëpia të bëhet zyrtarisht e kompletuar, por struktura bazë e rezidencës duket e plotë në fotot më të reja.

Ndërsa ende në fazat e saj të hershme, shtëpia masive tashmë po formohet të jetë perfekte për yllin televiziv.

Thuhet se është po aq kompleks për t’u ndërtuar sa një hotel dhe duket se kërkon një ekip punëtorësh ndërtimi për të kryer punën.

Në foto, kamionë të shumtë shiheshin të parkuar përgjatë rrugës së dheut, ndërsa grumbuj dërrasa druri ishin vendosur përgjatë gjithë shtëpisë. Në fund të kodrës ishte parkuar edhe një pirun.

Ballkoni i përparmë aktualisht duket të jetë i arritshëm me një shkallë.

Shtëpia do të jetë e zbukuruar me dritare të shumta dhe dritaret e xhamit duket se janë gjithashtu në ndërtim.

Për sa i përket çdo peizazhi, prona aktualisht shfaqet kryesisht e zhveshur me një copëz të vogël gjelbërimi të dukshme dhe pemë dhe shkurre të ndryshme të mbjella përgjatë skajeve të oborrit të shtëpisë.

Kylie bëri blerjen rekord prej 15 milionë dollarësh (13.7 milionë euro)në pesë hektarë tokë në Hidden Hills në maj 2020.

Pas shitjes jashtë tregut, me para të gatshme të pronës dy vjet më parë, u miratuan planet e projektimit për një ‘garazh me 12 makina, bujtinë, hambar, kasolle roje për një detaj sigurie me kohë të plotë, një fushë sportive dhe një pishinë’.

Kylie nuk është e vetmja e famshme që ka blerë pronën – pasi Miley Cyrus e bleu atë në 2015

Gjatë viteve, Kylie ka pasur shumë shtëpi të tjera që ajo i ka shitur tani. Në vetëm 17 vjeç, ajo bleu shtëpinë e saj të parë në vitin 2015, një shtëpi në vendlindjen e saj Calabasas. Ajo e bleu shtëpinë për 2.7 milionë dollarë (2.4 milionë euro) dhe e shiti shtëpinë dy vjet më vonë për 3.1 milionë dollarë (2.8 milionë euro).

Një vit më pas, portofoli i Kylie vazhdoi të rritet pasi ajo bleu një rezidencë në Hidden Hills – e kompletuar me gjashtë dhoma gjumi dhe shtatë banja për 6 milionë dollarë (5.5 milionë euro) – por ajo e shiti pronën në 2018 për 6.7 milionë dollarë (6.1 milionë euro).

Qartë e kënaqur me vendndodhjen e saj në atë kohë, tre muaj më vonë, Kylie bleu një shtëpi pranë shtëpisë për 4.5 milionë dollarë (4.1 milionë euro), të cilën vazhdoi ta shiste në 2017 për 5.3 milionë dollarë (4.8 milionë euro).

Në vitin 2018, Kylie bleu një shtëpi investimi prej 13 milionë dollarësh në Beverly Hills me partnerin e saj Travis Scott.

Kylie dhe Travis qëndruan në shtëpi për një kohë të shkurtër, së bashku me vajzën e tyre Stormi, por në fund u hodhën në treg për 13.5 milionë dollarë (11.9 milionë euro) në tetor 2022.

Kylie zotëron gjithashtu një kompleks në Holmby Hills, hapësirë që krenohet me katër shtëpi pritëse.

Ajo gjithashtu ka një roje private, kuzhinë profesionale dhe disa bare në shtëpi. Prona fillimisht u rendit në 45 milionë dollarë (41.3 milionë euro), që do të thotë se Jenner mori një zbritje kur hoqi 36.5 milionë dollarë për pronën.

Rezidenca në Beverly Hills është ende në pronësi me ish-partnerin e saj dhe babanë e dy fëmijëve të saj Travis Scott./Insajderi