Shfaqet pa masa mbrojtëse, dëshmitarja e radhës në Speciale është serbe

Pa asnjë masë mbrojtëse, është paraqitur sot në Hagë, Dragica Bozhariq, dëshmitarja e radhës në gjykimin ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

E njëjta është serbe, dhe aktualisht ajo flet për një aksion të UÇK-së, nga i cili pretendon se i dëbuan nga shtëpitë e tyre, përcjell klankosova.tv.

Sipas përmbledhjes së prokurorit të rastit, pjesëtarë të UÇK-së, sipas dëshmitares, i kishin marrë burrat duke i ndaluar.

Ajo thuhet që kushëririn dhe djalin i kishte pasur pjesë të Ushtrisë së Serbisë, por që nga ajo kohë pretendon ajo se bashkëshortin dhe djalin nuk i kishte parë më./Klan Kosova