Temperatura përvëluese në Shqipëri

Kthjellimet pritet të jenë mbizotëruese në të gjithë vendin deri në orët e mesditës në vendin tonë.

Por zonat e thella malore do të ketë herë pas kalime të të lehta të vranësirave.

Ndërsa pas mesditë vranësirat në zonat malore do të bëhen më të dukshme, ku në zonat verilindore vranësirat do të pësojnë zhvillime të përkohshme të cilat do të sjellin shira të pakët dhe të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18 gradë celsius deri në 38 gardë celsius. /TCH/