Gjilani konfirmon zyrtarisht largimin e Bylbyl Sokolit

Klubi i futbollit, Gjilani ka konfirmuar zyrtarisht largimin e trajnerit të njohur, Bylbyl Sokoli. Gjatë ditës…

Chelsea dhe Manchester Unitedi duan transferimin e Mancinit

Dy klubet e mëdha angleze, Chelsea dhe Manchester United thuhet se i kanë vënë sytë mbrojtësit…

Scholes tregon se cili ekipi e meritonte fitoren në ndeshjen Manchester United-Milan

Paul Scholes beson se Manchester Unitedi nuk e meritonte një barazim kundër Milanit dhe fajëson portierin…

Totti flet për karrierën dhe pensionimin, zbulon edhe dy pendimet e tij më të mëdha

Francesco Totti ka zbuluar se ai u detyrua të tërhiqej nga futbollit dhe tregon se ka…

Kurti akuzon Qeverinë Hoti për punësime dhe emërime partiake!

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se Qeveria në detyrë e udhëhequr nga Avdullah…

Gjykata Supreme merr vendim, refuzohen si të pabazuara shtatë ankesat e fundit

Kolegjet gjyqësore të Gjykatës Supreme kanë vendosur sot për shtatë ankesat e subjekteve politike dhe kandidatëve…

Supremja refuzon ankesat e komuniteteve në Kosovë

Gjykata Supreme ka refuzuar si të pabazuara ankesat nga subjektet politike të komuniteteve si dhe të…

Kosovë: Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, konfirmohen 730 raste të reja dhe humbin jetën gjashtë persona

Në 24 orët e fundit në Kosovë nga coronavirusi kanë humbur jetën gjashtë  persona ndërsa janë…

Përmes videove një minutëshe, mund të fitoni para në Facebook

Facebook njoftoi planet për të ndihmuar krijuesit të fitojnë më tej para. Përditësimi i produktit lejon…

Lufta me koronavirusin: “Reportazh” nga portat e “Ferrit”!

Hamdi Jupe E para zuri shtratin grua ja. Alarm në familje, na ka hyrë Kovidi në…