Juventusi diskuton me Ronaldon për të ardhmen

Juventusi thuhet se po planifikon të rindërtojë ekipin dhe do të diskutojë me Cristiano Ronaldon për…

Renditja pas javës së 24-të: Drita kthehet lider, Ballkani e Prishtina në ndjekje

Superliga e Kosovës ka mbyllur javën e 24-të, ku nuk munguan ndeshjet e forta dhe golat.…

4 mënyra se si ekipi juaj i shitjes mund t’i rikuperojë të ardhurat e humbura në 2021

Megjithëse vitin 2020 SFIDUES e lamë mbrapa, shumica e kompanive nuk kanë luksin të marrin frymë.…

Ankand i pazakonshëm – Qeveria amerikane nxjerr në shitje Bitcoinat

Qeveria amerikane po shet një artikull të pazakontë në ankandin e planifikuar këtë muaj: 0.7501 bitcoin.…

Zvicra ‘shtrëngon’ Ligjin kundër Pastrimit të Parave

Ligjvënësit zviceranë kanë rënë dakord të rishikojnë Ligjin e Pastrimit të Parave, por kanë hedhur poshtë…

Çmimet e konsumit shënuan rritje për 0.7 për qind gjatë muajit shkurt

Inflacioni mujor i matur nga Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit ishte 0.7 për qind…

Shkarkohet gjyqtarja Sofija Laliçiq

Këshilli Gjyqësor sot shkarkoi gjyqtaren Sofija Laliçiq nga Gjykata Themelore Penale në Shkup. Laliçiq u përmend…

Hoti takim virtual me Palmer!

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një takim virtual me Zëvendës…

Kosovë: Rritet numri i të infektuarve me coronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…