Presidentit Joe Biden i kërkohet ta zhvendos Gjykatën Speciale në Kosovë

Shqiptarët e Shoqatës Atlantiku, i kanë kërkuar presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden,…

Hoxhaj: Vjosa është përçarëse dhe nuk e përfaqëson unitetin

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka ritheksuar sot se nuk do të votojnë Vjosa Osmanin për…

Osmani deklarohet pas takimit me Abdixhikun

Vjosa Osmani, kandidatja për presidente është deklaruar pas takimit me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës…

Serbi: Covid-19 vazhdon me të njejtën tempo, çdo ditë 4-5 mijë infektime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Serbi janë testuar 17.684 persona, prej të cilëve 5.297 kanë…

Luginasi Betim Fazliji shpreson në rezultate pozitive për ndeshjet e marsit

Betim Fazliji është tejet i motivuar për ndeshjet që Kosova do t’i zhvillojë në muajin mars.…

Qytetet më të sigurta në Zvicër

Studimi i ri i bazuar në statistikat e policisë tregoi se 5.4 krime të dhunshme u…

Merkel tërhiqet nga vendimi për izolimin e vendit: Ky ishte gabimi im personal

Angela Merkel ka kryer një ndryshim të planeve për ta vendosur Gjermaninë nën një bllokim të…

Ish-shefi i AKI-së dhe dy zyrtarë të tjerë deklarohen të pafajshëm për rastin e deportimit të gjashtë shtetasve turq

Ish-shefi i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Driton Gashi, drejtori i Departamentit për Shtetësi, Azil dhe…

Te Kosova optimistë, me gjithë telashet e shumta

Bernard Challandes e ka vlerësuar të rëndësishme miqësoren e së mërkurës ndaj Lituanisë (20:45). Sipas tij,…

Përplasje në mes të avokatit të Thaçit dhe Prokurorit Smith: ‘Po bëni teatër’-‘Unë nuk jam person që bëj skenë teatrale’

Kryeprokurori i Specialës, Jack Smith ka akuzuar avokatin e ish-presidentit Thaçi, David Hooper, se po bënë skena…