Ambasadori Amerikan në Beograd: Serbët kur të zgjohen do shohin që shqiptarët e kanë marrën Kosovën!

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, gjatë një interviste për TV Happy ka thënë se qoftë…

Në Bujanoc mbi 20 mijë të regjistruar deri tani

Në Komunën e Bujanocit regjistrimi i popullësisë është duke shkuar sipas planit të paraparë, raporton Spektri,…

Komanda e KFOR-it nga sot në duar të italianëve

Çka tha komandanti i KFOR-it një ditë para se ta dorëzojë detyrën? Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor…

Çfarë e pret Europën pas paketës energjetike të Berlinit?

Përçarjet brenda për brenda Bashkimit Europian po bëhen gjithnjë e më evidente – dhe në qendër…

Publikohen shifrat se sa janë paguar avokatët e Thaçit, Veselit, Selimit, Krasniqit, Mustafës

Ministria e Drejtësisë e cila menaxhon fondin shtetëror për të akuzuarit nga Dhomat e Specializuara, ditë…

Lajmërohet përsëri Casilas, Nuk është homoseksual!

Pak orë më parë legjenda e Spanjës dhe Real Madridit, Iker Casillas, bëri një postim në…

Gjashtë vakte të shëndetshme për fëmijët që marrin ushqim me vete në shkollë

Me kthimin në shkollë është koha për t’u rikthyer në hapat e përgatitjes dhe paketimit të…

Për të larguar kollën, provo këtë çaj

Kolla është një nga simptomat më dalluese të gripit. Tani me ardhjen e vjeshtës, përpos virusit…

E pabesueshme, Iker Casilase e pranon se është homoseksual

Iker Casillas del po aq homoseksual sa kërkon ‘respekt’ legjenda e Real Madridit dhe Spanjës. Përgjigja…

A ju kujtohet rasti kur Granit Xhaka nuk i kishte shënuar gol Shqipërisë, a do ta ndihmoj edhe Kosovën?

Është tërhequr sot shorti për kualifikim në “Euro 2024”. Përfaqësueses së Kosovës i ka rënë fati…