Fiton lotari mbi 266 mijë dollarë, nëna nuk i beson

Një burrë nga Karolina e Veriut tha se historia e tij e shakave në Halloween i ndërlikoi përpjekjet për të bindur nënën e tij se ai fitoi lotari 266 mijë e 982 dollarë.

Ralph Mayton Jr. nga Graham u tha zyrtarëve të lotarisë se ai vendosi të blinte një biletë lotarie pasi gjeti një qindarkë me fat në tokë.

“Gjithmonë dëgjoj se është fat i mirë nëse është i ngritur dhe mallkim nëse nuk e besoj tani,” tha Mayton. “E kam ende në xhep tani dhe po e mbaj përgjithmonë”.

Bileta 20 dollarëshe i solli xhekpotin progresiv prej 66,982 dollarësh plus 200,000 dollarë shtesë.

“Nuk e kisha idenë se fitova 200,000 dollarë shtesë” tha Mayton. “Zemra ime pothuajse u ndal aq shumë sa u emocionova”

Mayton shtroi se pjesa më e vështirë e fitores ishte të bindte nënën e tij se fati i tij i mirë nuk ishte një shaka.

“Ne i luajmë asaj marifete të Halloween-it çdo vit”, qeshi ai, “dhe ajo mendon se unë po bëja shaka dhe po e mashtroja tani”.

Mayton tha se nëna e tij do të duhet t’i besojë kur ai t’i përdorë paratë e fituara për ta çuar atë në një udhëtim pushimi në Hawaii.

“Ky është i vetmi vend që ajo nuk ka qenë kurrë. Ajo e meriton”, tha Mayton”.