Mbyllet sezoni vjeshtor në Zonën “Jug”, Tërnoci në mes të tabelës!

Janë zhvilluar ndeshje te fundit e xhiros së XV në Ligën Zonale “Jug” në të cilën garon KF Tërnoci.

Në xhiron e fundit Agallarët ishin të lirë, pasi ekipi kundërsharë i planifikuar pë ndeshjen e fundit tashmë është diskualifikuar nga gara.

Pas xhiros së XV, tabelën e udhëheq Svetlosti me 31 pikë, ndërsa ndiqet nga Jabllanica dhe Zhitoragja.

Tërnoci sezonin vjeshtor e mbyll në vendin e 10, me 17 pikë të tubuara, në 4 fitore, 5 barazime dhe 5 humbje./Spektri

Rezultati i ndeshjeve në xhiron e fundit dhe tabela përfundimtare