Kryetari i komunës veriore të Mitrovicës: Përgjigjen nga serbët do ta merrni pas dënimit të parë

Autoritetet e Kosovës nga nesër do të nisin të shqiptojnë masat e qortimit, me kërkesën që…

CS: GO, Bad News Eagles fiton ndeshjen e parë në “Rio Major”

Ekipi kosovar në videolojën CS:Go, Bad News Eagles ka filluar me fitore bindëse turneun e madh…

Publikohet fletëqortimin zyrtar, do të aplikohet për ata që janë ende me targa ilegale

Policia e Kosovës, referuar vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës i cili ka të bëjë…

Aksioni kundër trafikimit me njerëz, sillnin vajza nga Shqipëria për t’i ‘martuar’ në këmbim të parave

Një hetim disa mujor i Njësisë së Hetimit kundër Trafikimit me Qenie Njerëzore ka rezultuar me…

Ekskluzive: Këto janë pikat, kjo është rruga, këtu nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi

Me 8 shtator 2022, Jens Plotner i Gjermanisë dhe Emmanuel Bonne i Francës, vizituan Prishtinën dhe…

Nesër hyjnë në fuqi masat e reja për targat

Nesër, më 1 nëntor pritet që të hyjnë në fuqi masat e reja për targat, të…

Pasi u largua nga “Dance Albania”, Arta Nitaj tregon se a iu bë me hile (VIDEO)

Pesë javë. Kaq ishte rrugëtimi i Arta Nitajt në “Dance Albania”. Përkundër pritshmërive të shumicës, ajo…

Për 10 muaj, shumë kosovarë hoqën dorë nga shtetësia e Republikës së Kosovës

Për thuajse vetëm 10 muaj të vitit 2022, tre mijë e 399 kosovarë kanë hequr dorë…

Mësoni pse britanikët e shoqërojnë çajin me qumësht

Kur moti bëhet më i freskët, shumica e njerëzve u drejtohen pijeve të nxehta për të…

Konfirmohet fejesa e çiftit të famshëm

Melanie “Mel B” Brown ka konfirmuar se është fejuar me të dashurin e saj prej tre…