“Historia e Suksesit”, dokumentari dedikuar KF Tërnocit!

Sonte, (14 shkurt) në RTS 2 do të transmetohet seria e dytë e emisionit “Drita”. “Drita”,…

Tërnoci gati për sezonin e ri, ndeshja e parë të dielën!

Klubi Futbollit Tërnoci të dielën zhvillon ndeshjen e xhiros së XVI në kuadër të ligës “Zona…

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës fton qytetarët për mbështetje të listës!

Zyrtarë të PVD-së, PD-së dhe LPD-së kanë bërë thirrje që me nënshkrimet e tyre të mbështesin…

Identifikohen shtatë hajna në Preshevë!

Pjestarë të ministrisë së punëve të brendshme në Preshevë, kanë zbardhur katër vjedhje të rënda dhe…

20.000 euro subvencion për banesë ose shtëpi të re!

Ministri i Financave në Serbi, Sinisha Malli ka thënë se janë në detajet e fundit të…

Tiranë: Lindita Nikolla pret në takim Ramadanin

Kryetari i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Enver Ramadani, së bashku me disa këshilltarë kanë takuar në…

“DRITA”, seriali i emisioneve në gjuhën shqipe që do të transmetohet në RTS

Pas një kohë të gjatë, në RTS rikthehen emisionet në gjuhën shqipe. Të hënën, më 14…

Vuçiq premton për rrogën mesatare 1.000 euro!

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot se deri në fund të mandatit të ardhshëm…

Kur mund të sekuestrohet makina juaj nga doganierët?

Doganierët në Preshevë kanë sekuestruar një orë luksoze të padeklaruar me vlerë mbi njëqind mijë euro.…

Luginë: Deri kur do të vlejë kufizimi i rritjes së çmimit të derivateve?

Qeveria e Serbisë ka miratuar dekretin për kufizimin e çmimit të derivateve të naftës me qëllim…