Kamberi takohet me Avdixhikun për ta faliminderuar për përkrahjen!

Deputeti i rizgjedhur në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka zhvilluar sot një takim me Lumir…

Qeveria e Kosovëe do të financojë librat shkollor për nxënësit e Luginës

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për sigurimin e teksteve shkollore për nxënësit e Luginës së…

Turma të mëdha në Preshevë për shkak të përplasjes mes kamionëve dhe veturave!

Sipas informacioneve nga Drejtoria e Policisë Kufitare, në ora 07:30 në vendkalimin kufitar të Preshevës, në…

Njoftim me rëndësi për bizneset që kanë përfituar subvencione nga Komuna e Bujanocit

Komuna e Bujanocit njofton të gjithë sipërmarrësit dhe përfituesit fillestarë – Start Up bizneset që të…

Nga 1 Gushti rriten çmimet e shërbimeve bankare, Çfarë ishte falas, tani duhet të paguani!

Bankat po i rrisin edhe një herë çmimet e shërbimeve, ndaj që nga 1 gushti, mirëmbajtja…

Publikohet lista “propozuese” për përfituesit e subvencioneve bujqësore!

Komuna e Bujanocit ka shpallur propozim akvendimin e listës së përfituesëve nga kunkurset për bujqësi si mbështetje…

Nesër kuvendi komunal, për herë të parë edhe dy këshilltarë të rinjë!

Kuvendi Komunal i Bujanocit nesër do të mbajë seancën e tretë të rradhës për vitin 2022.…

Rryma do të shtrenjtohet!

Ministrja e Minierave dhe Energjetikës në Serbi, Zorana Mihajloviq, ka deklaruar se çmimi i energjisë elektrike…

Publikohet lista e kompanive që kanë përfituar subvencione nga Komuna e Bujanocit!

Komisioni për ndarjen e mjeteve për subvencionet e projekteve për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme…

Kamberi takohet me Ramën dhe Ballën për kërkesat e shqiptarëve ndaj Vuçiqit!

Deputeti i rizgjedhur në parlamentin e Serbisë është takuar sot me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama…